КОМШИЈЕ ИХ "ОТКЉУЧАВАЈУ": Становници пограничних места у Србији на пиће иду у Републику Српску
МНОГИ Лозничани, Малозворничани, становници Љубовије, па и Крупња, Богатића, Шапца и Сремке Митровице, чија су места, као и остала, ових дана, закључана, због погоршане епидемиолошкем ситуације настале услед вируса корона, одлазе свеакодневно на леву обалу Дрине у Братунац, Зворник, Бијељину или околна места.
Фото: Д. Цураћ
Неки одлазе у шопинг, као и до сада, а значајан је број становника са десне обале Дрине, који иду на кафу, пиће или ручак у кафане у РС, јер не могу да се помире са тим да кафићи и ресторани у њиховим местима не раде. Лозничани, ако не оду у Бијељину или Зворник, радо пију пуће и, како кажу, „кулуријају“ поред Дрине, на левој обале, у неком од многих кафића, међу којима су и они у оквиру модерних бензинских пумпи.
- Навика је да се кафа, посебно прва, пије у омиљеној кафани, са омиљеним друштвом, што је сада немогуће, па онда идемо преко Дрине у неко од оближњих места од Шепка до Роћевића -прича млади Лозничанин Петар Банковић.
- То је од нашег града само шест седам километара. Успут наспемо и гориво које је у комшилуку јефиније тридесетак динара. Имамо доста другова и пријатеља у РС, па се са њима сусрећемо и дружимо и гледамо на нашу милу Србију, који и они много воле као што ми волимо Републику Српску.
У Бијељини, на седницама кризног штаба, где је забрињавајуће погоршана епидемилошка ситуација, истичу и повећан број долазака људи из комшилука. Овде угоститељски објекти раде, а до недавно су то чинили и са музиком уживо. Локална власт се, истина, противи затварању угоститељских локала, па и комшије из Србије, који су нашли „решење“ не брину.
- Није проблем што људи иду са обале на обалу, важно је да поштују епидемиолошке мере и нема проблема - каже Зане Шаулић из Лознице, кога смо затекли у Бијељини, где је дошао послом.
Препоручујемо
ЗДРАВКО МАМИЋ ОТВОРИО ДУШУ: Хрват причао о пљачки Звезде и шта недостаје српском фудбалу
21. 03. 2021. у 09:02
МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све
АМЕРИЧКИ и украјински преговарачи разговарали су о амбициозном циљу да Русија и Украјина постигну мировни споразум до марта, иако је тај рок вероватно нереалан због недостатка договора о кључном питању територије, према речима три извора упозната са разговорима, ексклузивно је објавио Ројтерс.
06. 02. 2026. у 22:55
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)