ВАКЦИНУ ПРИМИЛА И ГРАДОНАЧЕЛНИЦА: Настављена масовна имунизација у Крушевцу
ГРАДОНАЧЕЛНИЦА Крушевца Јасмина Палуровић примила је данас кинеску вакцину “Синофарм” на једном од пунктова у Хали спортова.
Фото: Градска управа
Заједно са њом,вакцинисани су и Александар Јовановић, заменик градоначелника, начелник Градске управе Иван Анђелић и заменик начелника Весна Анђелић,као и запослени у Градској управи.
- Изузетно је битно за све грађане да се вакцинишу, како би заштитили себе и своје породице од болести која је, на жалост однела и многе животе-напомиње градоначелница Јасмина Палуровић.- Такође, то је и једини пут постизања тзв. колективног имунитета, како би бројка заражених на националном нивоу почела да пада.
Фото: Градска управа
Градоначелница Крушевца подвлачи да је задовољна одзивом суграђана на позив да се заштите вакцином, и позива оне који то још нису урадили да се пријаве путем портала еУправе и изаберу једну од понуђених пет врста вакцина.
Фото: С. Бабовић
- До сада је око 11 000 Крушевљана примило прву дозу вакцине, а ревакцинација је 21 дан након вакцинације-напомиње др Марина Костић,директорка Дома здравља.-Са давањем првих вакцина у Крушевцу почело се 19.јануара, а од сутра креће и ревакцинација. Очекује се и допремање руске вакцине „ Спутњик“.
Фото: С. Бабовић
Масовна вакцинација у оквиру борбе против епидемије КОВИД-19 наставља се данас и на другим пунктовима у Крушевцу.Само у Хали спортова,који представља највећи пункт ангажовано је 14 лекара и 28 медицинских сестара,као и бројни волонтери Дома здравља и Црвеног крста.
Препоручујемо
НАСТАВЉА СЕ МАСОВНА ВАКЦИНАЦИЈА: Од следеће седмице имаћемо још више вакцина
07. 02. 2021. у 12:19
УГЛЕДНИ АМЕРИЧКИ МАГАЗИН ФОРБС: Србија постаје светски шампион у вакцинацији!
06. 02. 2021. у 08:02
БРУТАЛАН НАПАД ИРАНА НА АМЕРИЧКИ РАТНИ БРОД: Погледајте како је то изгледало, одјекнула огромна експлозија (ВИДЕО)
ИРАН објавио снимак напада на амерички ратни брод у водама УАЕ.
11. 05. 2026. у 11:54
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
БРАЋО САВЕЗНИЦИ, ШТА ТО РАДИТЕ? Руси бесни, Путин упозорава: "И Украјина је хтела у ЕУ, видите шта јој се десило - боље одржите референдум"
"ПРАТИМО последице дешавања око Украјине. А где је то почело? Са тежњом Украјине да се придружи Европској унији."
10. 05. 2026. у 17:21 >> 17:33
Коментари (0)