ПОМОЋ ОД ЗЕМЉАКА: Удружење "Босна - Санџак" из Турске допремило донацију у Пријепоље
ПРИЈЕПОЉСКОМ здравству је испоручена медицинска опрема вредна 30.000 евра коју су донатори из турског удружења под називом "Босна - Санџак" послали у град на Лиму с циљем да се олакша борба против пандемије.

Истовар донације земљака из Турске / Фото А. Ровчанин
Контингент се састоји од хируршких маски, хигијенских средстава, те медицинских и других апарата који су већ предати овдашњем Дому здравља.
- Помоћ је стигла у прави час. Ситуација је изузетно тешка, али можемо рећи да је и даље под контролом. Добили смо помоћ у потрошном и изузетно важном материјалу - наглашава заменик директора ДЗ у Пријепољу др Оливера Ровчанин.
Међутим, ово није прва оваква донација, јер у Пријепоље током такозваног првог таласа већ стигла велика помоћ и од Турско-српског пословног савета.
- С обзиром на то да је стигла баш велика количина медицинске опреме, осим по здравственим, расподелићемо је и по школским и верским установама. Иако се надамо да ћемо успети да се изборимо са овим невидљивим непријатељем, те да донације више неће бити потребне, сигуран сам у то да ће, буде ли погоршања ситуације, сви наши људи који живе широм Европе и света опет бити уз нас - поручује заменик председника Општине у Пријепољу Есад Хоџић.
ПОСЛЕ ТЕНДЕ И ЧЕКАОНИЦА
ЗБОГ повећаног броја прегледа, испред ковид-амбуланте у Пријепољу је недавно постављена тенда која пацијенте штити од кише док чекају да буду прозвани. Сада се, међутим, интензивно размишља и о опремању чекаонице, али је и за то потребна помоћ...

ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је после данашњег састанка са руским лидером Владимиром Путином у Москви да ће Кремљ ускоро изаћи са „врло добрим предлогом“ за окончање рата у Украјини, који, како тврди, у великој мери подржавају и Сједињене Државе.
26. 09. 2025. у 20:19

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране
РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.
25. 09. 2025. у 16:56

МОГУЋА И ЗАТВОРСКА КАЗНА: Које санкције прете Лазићу - адвокат објаснио шта чека певача после саобраћајке
АДВОКАТ Бошко Журић детаљно је објаснио какве казне следују за оно што је урадио певач Дарко Лазић.
26. 09. 2025. у 12:39
Коментари (0)