ЗДРАВИ СОКОВИ ИЗ ЂАЧКЕ КЛУПЕ: Ученици пољопривредне школа из Пожаревца прерађују најквалитетније воће и поврће
УЧЕНИЦИ прехрамбене струке Пољопривредне школе са домом ученика "Соња Маринковић" у Пожаревцу, у оквиру практичне наставе прерађују најквалитетније воће и поврће - плодове са властите економије.
Фото Д. Новковић
Однедавно, асортиман њихових готових производа је проширен и матичним соком од ароније који се, због своје биолошке вредности, користи и као храна, и као лек...
- Ученици су са професорима, марљивим радом, те применом адекватног и безбедног технолошког поступка, сва нутритивна својства из плода бобице ароније и буквално преточили у стаклену амбалажу - каже директор Пољопривредне школе Видоје Вукашиновић.
Фото Д. Новковић
Матични сок од ароније је могуће набавити не само у школском продајном објекту названом "Наша тезга - здрав кутак", на Зеленој пијаци у Улици Лоле Рибара, већ и у објектима појединих апотекарских установа.
Подсетимо, Пољопривредну школу која ради већ 148 година похађа око 400 ђака распоређених у 18 одељења, а настава је организована у областима пољопривреде, ветерине, хортикултуре и прераде хране. Овдашњи ученици су основали и задругу "Ризница", посредством које продају оно што произведу и - зарађују.
Препоручујемо
ПРАЗНИЧНА ДЕЖУРСТВА: Ове ће службе да раде у врањском Здравственом центру
09. 04. 2026. у 14:19
МЛАДИ АСОВИ НА ПОТЕЗУ: Врњачка Бања домаћин Светског шампионата у шаху
09. 04. 2026. у 13:36
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ТАЈНИ ДОГОВОРИ ИЗ 80их: Како су САД наоружавале Техеран, Регана умало коштало фотеље, умешан државни врх - афера Иран-Контра (ФОТО)
ОЛИВЕР Норт је амерички политички коментатор и пензионисани пуковник Корпуса америчких маринаца који сваком својом појавом подсети на контроверзе које се вежу за његово име.
09. 04. 2026. у 12:33
Коментари (0)