ДАО КРВ 62 ПУТА Дејан Новаковић из Јагодине до сада дао 31 литар крви

З. Глигоријевић

22. 10. 2020. у 12:40

ДЕЈАН Новаковић (54) из Јагодине, професор куварства у Техничкој школи у Деспотовцу, дао је крв по 62 пут.

ДАО КРВ 62 ПУТА Дејан Новаковић из Јагодине до сада дао 31 литар крви

Фото: З.Г.

За само 4 минута и 30 секунди, колико му је требало да „испумпа“ крв, спасиће нечији живот. До сада је дао 31 литар крви, а то, вели, ради јер је здраво за даваоце, а преко потребно онима који се боре за живот.


- Драгоцену течност сам најбрже испумпао за 3 минута и 33 секунде. Мислим да свако може да одвоји толико времена и учествује у некој од акција добровољног давалаштва, на које се ја радо одазивам. Овог пута учествовао сам у акцији јагодинског Црвеног крста за потребе Трансфузије из Ниша – каже Новаковић за „Новости“.

Он додаје да крв први пут дао чим је постао пунолетан 1984. године, да је потом учествовао у акцијама добровољног давалаштва у војсци, на радним акацијама и касније као професор. Занимљиво је да за 30 година, колико је у просвети, никада није искористио два слободна дана која добија као давалац.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ПОВАМПИРИЛО СЕ УСТАШТВО: Десетине хиљада Хрвата пева Ајмо, ајмо, ајмо усташе! (ВИДЕО)