ЕПИДЕМИЈА У ЛЕСКОВЦУ: Седам нових случајева
Од 42 особе чији су резултати, у последња 24 часа, стигли у лесковачки Завод за јавно здравље(ЗЗЈЗ) седам има позитиван налаз на присуство вируса корона. То је значајно повећање у односу на раније извештаје који су тек спорадично потврђивали инфекцију овим вирусом.

Фото И. Митић
Корона је потврђена код четири особе са територије Лесковца, док је по један случај инфекције регистрован у Власотинцу и Лебану, као и код једног страног држављанина са тренутним бораваком на подручју Јабланичког округа. Ради се о четири незапослене и две запослене особе и о једном пензионеру.
ЗЗЈЗ у Лесковцу је саопштио да, из лабораторије „Ватрено око Ниш“, тренутно чека још 26 резултата особа узоркованих у овој установи, лесковачкој Општој болници и домовима здравља Јабланичког округа.
Претходне седмице на овом подручју тестирана је 191 особа, а инфекција опаким вирусом потврђена је, у четвртак, код само једног пацијента из Лесковца, док су сви остали налази били негативни.
Лекари позивају грађане да се придржавају свих епидемиолошких мера. Подсећају на обавезу ношења заштине маске, одржавања физичке дистанце и хигијене руку. Међутим, на улицама Лесковца приметно је да све мањи број грађана примењује ове мере што ће, по оцени струке, утицати на даље ширење вируса и раст броја оболелих.
Препоручујемо

ТЕСТИРАНО 126 ПАЦИЈЕНАТА Пети дан без новозаражених короном у Лесковцу
07. 10. 2020. у 11:17

ЕПИДЕМИЈА ВИРУСА КОРОНА У ЈАБЛАНИЧКОМ ОКРУГУ: Још три особе позитивне
10. 09. 2020. у 10:06

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (1)