ПОСАО ЗА 363 НЕЗАПОСЛЕНИХ: За програм „Моја прва плата“ пријавило се 154 послодавца из Севернобачког округа
ЗА учешће у програму „Моја прва плата" у Севернобачком округу пријавила су се 154 послодавца, који су огласили 271 радну позицију за укупно 363 незапослена лица.

Новости
Пријава заинтересованих кандидата почела је данас, 8. октобра, а услов је да су млађи од 30 година и да до сада нису радили у струци.
Интересовање за учешће у програму је исказало око 300 послодаваца, али су после провере многи одбијени, јер нису испуњавали неопходне услове.
- Основни услов је био да послодавци редовно плаћају порезе и доприносе и они који нису плаћали су били обавештени и ако су до предвиђеног рока уплатили, такве послодавце смо узимали у обзир, док су остали одбијени – кажу у суботичкој филијали НСЗ.
- Неке прослодавце смо одбили због пријаве неадекватног занимања, односно многи су наводили послове који су једноставнији и који не захтевају ниво средњих или високих квалификација, као што су собарице, помоћни радници у кухињи, златари и зидарству. То нису занимања, већ помоћни послови и такви послодавци су, нажалост, одбијени. Такође, постоје нека занимања где је по закону потребно одмах заснивање радног односа, као што је секретар школе или мењач новца. Њих нисмо узели у обзир, јер сва незапослена лица која буду ангажована кроз овај програм не заснивају радни однос.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)