БИЈЕНАЛЕ ЛИКОВНЕ ГРАФИКЕ У ВРШЦУ: Страни аутори учествују виртуелним путем

ДРУГО „Бијенале ликовне графике“, које се организује у Градском музеју у Вршцу, ове године је окупило шесторо уметника из наше земље и још шесторо из Румуније, Мађарске, Канаде и Аустрије.

БИЈЕНАЛЕ ЛИКОВНЕ ГРАФИКЕ У ВРШЦУ: Страни аутори учествују виртуелним путем

Фото: Ј.Баљак

Због тренутне епидемиолошке ситуације, домаћи аутори своје графике израђују и штампају у простору музеја, и њихов рад је доступан посетиоцима, док страни уметници учествују путем видео-линка.

Један дан је посвећен и посети вршачких ђака, када уз помоћ учесника бијенала отискују своје графике и уче о тој врсти уметности.

Ова манифестација, иначе, представља својеврсни омаж Роберту Хамерштилу, аустријском уметнику пореклом из вршачког села Гудурица.

Прво бијенале одржано је октобра 2018. године, када су учествовали уметници из Србије, Румуније и Аустрије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

Заштитите себе и породицу од усијаног ентеријера аутомобила: Зашто све више возача пре лета затамњује стакла