ДАР АНЕ БРНАБИЋ, ЦРКВЕ И ГРАДА: Тројкама из Јелава код Лознице обезбеђен огрев за наредне две сезоне
ПОСЛЕ текста у "Новостима" о Георгини Тешановић (34) из Јелава код Лознице која, као самохрана мајка, подиже тројицу синова од 14 месеци - Михаила, Николу и Матеја - обистинила се најава градоначелника Видоја Петровића о томе да ова породица неће бити ни сама, ни усамљена у подизању лепих и здравих дечака који су брзо постали миљеници читавог Јадра.
Фото В. Митрић
Одмах им је, каже Георгина, од премијераке Ане Брнабић стигло 15 кубика одличне буковине, колико им је потребно за грејну сезону током које је, због дечака, неопходно ложити ватру и дању, и ноћу.
Онда је и један од комшија из Јелава, за сваки случај, додао још пет кубних метара, а реаговала је и новолозничка црквена општина - најавом њеног старешине проте Милана Алексића да ће се и они побринути за то да Тешановићима бар огрева не мањка. Георгина је, међутим, замолила да Црква тај дар "резервише" за следећу грејну сезону, што је услишено на обострано задовољство.
Јавио се и Ваљевац Зоран Грујичић, читалац који се од "Новости" није одвајао ни док је радио у Мароку, понудивши храброј мајци машину за сушење веша која је радила тек неколико сати...
Георгину и њене дечаке, ипак, понајвише радује обећање градоначелника Видоја Петровића да ће локална самоуправа у најскорије време поправити њихов одавно оштећени кров, због којег је четворочлана породица - поред три неупотребљиве просторије - била принуђена да борави у тесном собичку.
Препоручујемо
У РИТМУ ДИЈАЛЕКТА: Лесковац окупља песнике који стварају на дијалектима
28. 05. 2026. у 13:58
„НАША СРБИЈА“: Конкурс за активности у националној Престоници културе
28. 05. 2026. у 13:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)