ГОРИ НЕБО ОД ГРОМОВА И ОЛУЈА НАД СРБИЈОМ: Познати метеоролог упозорава - Може доћи до бујица и поплава (ФОТО)
- ГОРИ небо од громова и олуја тренутно над Србијом - написао је на свом Фејсбук профилу метеоролог Ђорђе Ђурић.
Фото: Принтсцреен
- Послеподне, током вечери и ноћи атмосфера над Србијом и Београдом биће веома нестабилна. Очекује се јачи развоји снажних облачних система са кишом, пљусковима и грмљавином.
- У многим пределима биће услова за грмљавинске непогоде са градом, олујним ветром и обилним пљусковима. Очекује се да локално падне и преко 50 мм кише по квадратном метру, што би на тим локацијама довело до локалних поплава и бујица и то због немогућности да одводни системи прихвате огромну количину воде - истакао је Ђурић.
- На Млави, Пеку, Јасеници, Кубршници, Белици, Лепеници, Лугомиру и Ресави водостаји ће током ноћи, субота на недељу, бити у умереном и већем порасту са могућношћу достизања упозоравајућих нивоа. На бујичним водотоцима ових сливова могућа су локална изливања - стоји у хидролошком упозорењу на сајту РХМЗ-а.
Наранџасти метеоаларм за целу Србију
Наранџасти метеоаларм, што значи најкраће да је време опасно по људе и животиње, проглашен је на нивоу целе Србије.
- Прогнозиране су опасне временске појаве, а таквог су интезитета да могу проузроковати материјалну штету и бити опасне по људе и животиње. Треба бити врло обазрив, свестан ризика и редовно информисан о детаљима очекиваних метеоролошких услова. Пратити савете које дају надлежне државне службе - објашњење је метеоролога.
Фото: Принтсцреен
Препоручујемо
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (2)