НОВИ ИЗВЕШТАЈ: У Лозници 31 заражен вирусом корона
У ЛОЗНИЦИ је, према најновијем извештају Завода за јавно здравље у Шапцу, констатован још 31 случај заразе корона вирусом, а у суседном Крупњу 2, а у Љубовији 4.У Малом Зворнику нема новозаражених.

Фото: В. Митрић
Број заражених у лозничком крају је, сада, 353, у Крупњу 9, Љубовији 15 и Малом Зворнику 17. На прегледе у Тријажни центар Дома здравља у Лозници, јави се и до 170 пацијената, а на Инфективном одељење Опште болнице шездесетак.
На Инфективном одељењу, пошто нема ковид одељења у Лозници, лежи тридесетак пацијената који су оболели од корона вируса. Већи број пацијената шаљу у друге болнице по Србији. Било је за очекивање да ће оболели људи из Лознице да буду смештени у шабачкој болници, која је проглашена за регионалну ковид болницу, али одлазе за Београд, Смедерево, Пожаревац.
У Дому здравља у Лозници пуне руке посла имају у свим службама, посебно у Хитној која ради 24 часа, непрекидно, а екипе ове установе стижу до најудаљенијих места у Вуковом крају.
Препоручујемо

ИНФИЦИРАНО ЈОШ 39 ЛИЦА: Још новооболелих у српским срединама на Косову и Метохији
16. 07. 2020. у 19:04

ЕПИДЕМИЈА КОВИД-19 У РС: 86 нових случајева короне, преминула једна особа
16. 07. 2020. у 19:02

КОРОНА У СРЕДЊЕМ БАНАТУ: Од 19 тестираних, седам позитивно на КОВИД 19
16. 07. 2020. у 19:01

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)