ДОБРА ВЕСТ ЗА ГРАЂАНЕ ЧОКЕ Павков: Потписан уговор за затварање несанитарне депоније

Министарка заштите животне средине Сара Павков потписала је данас уговор са председницом општине Чока Станом Ђембер којим ће се кренути у реализацију пројекта затварања и санације несанитарне депоније у Чоки и решити еколошки проблем који је постојао у овој општини.

ДОБРА ВЕСТ ЗА ГРАЂАНЕ ЧОКЕ Павков: Потписан уговор за затварање несанитарне депоније

Фото: Mинистарствo заштите животне средине

Министарка је истакла да је посебно радује што након санације и затварања депоније општина, од краја ове године, више неће имати проблема са отпадом на својој територији.

- Драго ми је што смо данас потписали уговор којим ћемо решити важно питање у општини Чока, јер то значи да ћемо врло брзо кренути са затварањем и рекултивацијом несанитарне депоније која је дуго сметала грађанима јер се налазила у близини кућа. Министарство је за ову намену определили близу 18 милиона динара, а најважније је то што ће, када пројекат буде завршен, на том месту уместо депоније бити прелепа зелена површина. Ова општина отпад одвози ка трансфер станици у Сенти, а потом ка регионалној санитарној депонији Биково код Суботице, а након што затворимо несанитарну депонију која их је мучила, ова општина од краја ове године више неће имати проблем са отпадом на својој територији - рекла је Павков.

Министарка је захвалила председници општине Ђембер и њеном тиму што на прави начин брину о својој општини, додајући да ће Министарство увек бити ту да подржи све квалитетне пројекте који ће допринети унапређењу стања у животној средини, али и квалитету живота свих наших грађана.

- Настављамо да спроводимо важне еколошке пројекте изградње регионалних центара и затварања несанитарних депонија, који ће допринети унапређењу система управљања отпадом по свим европским стандардима - додала је Павков.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

КРАЈ СВИХ МИСТЕРИЈА - САД ЗНАМО КО ВОДИ РАТ ПРОТИВ СРБИЈЕ: Шешељ се ванредно укључио у програм и разобличио ко стоји иза мрачних акција