МОСТ ДВЕ КУЛТУРЕ: Традиционални „Дани јапанске културе“ у Врњачкој Бањи

Горан Ћировић

19. 09. 2025. у 11:13

Сада већ традиционални „Дани јапанске културе“ по трећи пут заредом одржавани су у Врњачкој Бањи омогућивши мештанима да се ближе упознају са традицијом, културом и обичајима земље излзећег сунца.

МОСТ ДВЕ КУЛТУРЕ: Традиционални „Дани јапанске културе“ у Врњачкој Бањи

Општина Врњачка Бања

Тим повдом, прстоницу српског туризма посетио је Ацуши Саита, отправник послова Амбасаде Јапана у Србији који је са замеником председника општине Иваном Џатићем разговрао о могћностима сарадње и култуне размене.

- Ова манифестација је мост између наше две културе и прилика да Врњчани, као и постиоци Бање, упознају богатство јапанске традиције, уметности и начина живота – рекао је Џатић. - Култура има снагу да спаја људе без обзира на географску удаљеност и верујем да ће се ова лепа традиција наставити.

Овогодишња манифестација „Дани јапанске културе“, уз изложбу фотографија и песама Бранке Такахаши у НБ „Др Душн Радић“, обухватила је књижевне вечери, радионицу оригамија намењену најмлађима, као и пројекције документрних филмова о Јапану.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ГРЕШКА ИХ КОШТАЛА ЖИВОТА: Откривен узрок несреће у којој су страдали Ана Радовић и њен пријатељ (ФОТО)

ЈЕДНА ГРЕШКА ИХ КОШТАЛА ЖИВОТА: Откривен узрок несреће у којој су страдали Ана Радовић и њен пријатељ (ФОТО)

АУТОМОБИЛ са телима Ане Радовић (20) и Александара Масалушић (37) пронађен је јуче на магистралном путу Пожега-Чачак, а прве информације из истраге указују да је узрок тешке несреће пребрза вожња, односно неприлагођена брзина условима на путу.

27. 11. 2025. у 18:47

У ХИТНОЈ ПОМОЋИ СЕ ЈАВИЛИ НА ПОЗИВ СА АНИНОГ ТЕЛЕФОНА: Новости откривају шта се дешавало након страшне несреће код Чачка

У ХИТНОЈ ПОМОЋИ СЕ ЈАВИЛИ НА ПОЗИВ СА АНИНОГ ТЕЛЕФОНА: "Новости" откривају шта се дешавало након страшне несреће код Чачка

АНА Радовић (20) из Чајетине и њен пријатељ Александар Масалушић (37) погинули су у тешкој саобраћајној несрећи у Овчарско-кабларској клисури, када су се сурвали са пута Чачак-Пожега, а након несреће са Аниног телефона "ајфон" упућен је позив хитној помоћи, сазнају "Новости".

27. 11. 2025. у 14:19

Коментари (0)

УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМАК: Кадетски кошаркашки репрезентативац погинуо - убио га обруч после закуцавања (ВИДЕО)