ОПРЕЗ И ОДГОВОРНОСТ: Караван безбедности саобраћаја у Лозници

В Митрић

12. 09. 2025. у 13:24

СРБИЈИ је, у првој седмици од почетка нове школске године, око 4000 возача санкционисано због прекршаја учињених зонама школа, од којих је пола прекорачење брзине, изјавио је у Лозници, где је приређен Караван безбедности у саобраћају, Мирко Коковић, помоћник директора Агенције за безбедност саобраћаја.

ОПРЕЗ И ОДГОВОРНОСТ: Караван безбедности саобраћаја у Лозници

В Митрић

Ова акција, која је била одлично посецена и примљена у граду на Стири, по Коковицевим речима, има за циљ унапређење свести код возача да морају да буду посебно пажљиви и да поштују и прописе и упозорења кад возе у поменутим зонама.

Петар Гавриловић, заменик градоначелника Лознице, рекао је од велике акције континирана едукација учесника у саобраћају, од возача до деце, истичући запажене симулације удеса И реаговања Хитне помоћи међу најмлађим суграђанима, али И одраслим. Град Лозница, по његовим речима, редовно учествује у свим акцијама саобраћајне полиције и Агенције за безбедност саобраћаја, како би број последица био најминималнији.

Бранка Ковачевић из Управе саобраћајне полиције МУП Србије истакла јеи важност да се у све то посвећено укључе, поред полиције, агенције и локалне власти и породице и установе. Напоменула је да Караван безбедности прелази И Дрину, да сири ову драгоцену мисију И у Републици Српској. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД С Гренланда послата јасна порука: Нико нема право да одлучује уместо нас

"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"

ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.

10. 01. 2026. у 11:52

Коментари (0)

ЈУЧЕ СУ ДОБИЛИ СИНА ПРВЕНЦА: Ко је мистериозна Теодора, супруга Алексе Аврамовића?