УЖИЧКА ПЛАЖА: Анализе воде пре купања

Никола Јанковић
Никола Јанковић

03. 07. 2025. у 12:22

Летња сезона на ужичкој Градској плажи почеће након што Завод за јавно здравље који је узео узорке воде из Ђетиње, потврди да је она исправна и безбедна за купаче. У исто време почеће да ради и отворени дечији базен на плажи, који се водом снабдева из водоводног система.

УЖИЧКА ПЛАЖА: Анализе воде пре купања

Н. Јанковић

Пре неколико дана, брана на купалишту је затворена, корито Ђетиње је напуњено, али загађење реке које је из године у годину све веће, купалишну сезону чини све неизвеснијом.

 Не тако давно, Градска плажа била је „ужичко море“ са хиљадама посетилаца током летњих дана. У последњој деценији, у води Ђетиње купа се свега неколико десетина Ужичана.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Не може да верује шта јој је Летонија урадила