ГРАД ПОСЛОВАО СА СУФИЦИТОМ: Заседао крагујевачки Парламент, усвојен завршни рачун буџета

Одборници Скупштине града Крагујевца усвојили су завршни рачун буџета за 2024. годину, којим је потврђено да је град пословао са суфицитом од 482.214.159 динара.

ГРАД ПОСЛОВАО СА СУФИЦИТОМ: Заседао крагујевачки Парламент, усвојен завршни рачун буџета

Фото : В.Х.

Остварени приходи у прошлој години години по први пут су премашили износ од 100 милиона евра, што је повећање од 26 одсто у односу на претходну годину. Завршни рачун праћен је позитивним мишљењем екстерне ревизије, што потврђује стабилност градских финансија, редовност у измиривању обавеза, ликвидност и солвентност.

Одборници су, тајним гласањем, изабрали др Наду Миловановић за нову заменицу председника Скупштине града. Одборница Српске напредне странке добила је већинску подршку.

Усвојен је предлог измене и допуне Плана генералне регулације „Насеља Добре воде – Бубањ“ као и одлука о методу, моделу и почетној цени приватизације Привредног друштва Радио телевизије Крагујевац и низ одлука у области здравствене и социјалне заштите. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

Заштитите себе и породицу од усијаног ентеријера аутомобила: Зашто све више возача пре лета затамњује стакла