АУТОРСКО ВЕЧЕ ЗОРАНА ПАВЛОВИЋА: Параћинац гост ћупријске Библиотеке „Душан Матић“
ПАРАЋИНСКИ књижевни стваралац Зоран Павловић приредиће ауторско уметничко вече за суграђане из суседног града Ћуприје.
Фото: Приватна архива
Домаћин и организатор догађаја заказаног за четвртак, 29. мај биће Народна библиотека „Душан Матић“ поводом Међународног дана књиге и ауторских права.
Павловић је председник параћинског Књижевног клуба „Мирко Бањевић“ који има одличну вишегодишњу сарадњу са ћупријском Библиотеком и тамошњим сродним клубом, па су чести заједнички наступи и такмичења две књижевне асоцијације.
Осим овог гостовања, Билбиотека „Душан Матић“ тог дана организује богат и разноврстан програм који ће се завршити заједичким наступом стваралаца из неколико књижевних поморавских клубова, међу којима ће бити и Параћинци.
Препоручујемо
СУТРА ДАН ЖАЛОСТИ У НОВОМ ПАЗАРУ: Страдале четири особе у тешкој саобраћајној несрећи
06. 05. 2026. у 15:28
Јак земљотрес погодио Србију: "Први пут сам осетила земљотрес и не дај Боже више никад"
05. 05. 2026. у 07:30
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ!" Руси прете Кијеву моћним оружјем: "Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар"
РУСКИ председник Владимир Путин упозорио је Кијев да ће, ако украјински дронови покушају да покваре војну параду на Црвеном тргу у Москви, у знак одмазде уследити масовни ракетни удар на центар Кијева.
06. 05. 2026. у 11:53
Коментари (0)