ЈОШ ЈЕДНА „НОЋ МУЗЕЈА“: Лесковачки музеј спреман за посетиоце
Народни музеј у Лесковцу обележиће још један Међународни дан и Европску ноћ музеја током које ће посетиоци свих генерација моћи да уживају у богатом садржају који је припремила ова установа културе.

фото: И.Митић
У „Ноћи музеја“, која се одржава 17. маја, сви заинтересовани моћи ће да посете сталне поставке у главној згради лесковачког музеја и у Градској кући, у периоду од 18 часова до поноћи, као и изложбу слика под називом „Акварели Милана Врбића“ и недавно отворену изложбу музејских експоната „Римска некропола и насеље Мала Копашница“.
Организована групна вођења кроз поставке биће одржана од 20, 21.30 и 23 часа, док ће коаутор недавно отворене археолошке изложбе Јулијана Пешић, музејски саветник лесковачког музеја, одржати стручно вођење од 20 часова.
Посетиоци Градске куће моћи ће, осим у сталној поставци, да уживају и у породичном програму, док ће најмлађој публици бити доступан Дечији музејон. Улаз и сви планирани програми биће бесплатни.

"ПОЈЕДОХ СЕ ЖИВ, ИЗЛУДЕ МЕ ТО" Вучић о отварању ауто-пута до Пожеге: То су већ фолирања и глупирања, крајњи рок до понедељка
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је из Чачка о отварању ауто-пута до Пожеге.
03. 07. 2025. у 11:49

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

НЕМА КАМЕРА, РАДАРА, НИ ПОЛИЦИЈЕ: У Србији уведен НОВ НАЧИН мерења брзине - казне стижу на кућну адресу
СИСТЕМ који фунционише потпуно аутоматски.
03. 07. 2025. у 19:09
Коментари (0)