НОМИНОВАНА ЗА МУЗЕЈ ГОДИНЕ: Чачанска галерија "Надежда Петровић"
УМЕТНИЧКА галерија "Надежда Петровић" изабрана је у најужи круг номинованих за признања Националног комитета ИЦОМ Србија и то за категорију Музеј године.

Фото УГ Галерија Чачак
Поред чачанске Галерије у првих пет номинација се налазе Музеј наивне и маргиналне уметности Јагодина/Београд, Галерија Матице српске /Нови Сад, Спомен-збирка Павла Бељанског/Нови Сад, Галерија ликовне и музичке уметности Српске академије наука и уметности/Београд.
Национални комитет ИЦОМ-а Србије додељује Награду музејима и музејским стручњацима, као професионално признање за изузетне резултате у развоју музејске делатности, заштити, чувању, проучавању и презентацији покретне културне баштине и културном идентитету Србије.
Признања се уручују у категоријама Музеј године, Музејски стручњак године, Пројекат године и Публикација године. Награда НК ИЦОМ Србија у свим категоријама се уручује на седници Скупштине НК ИЦОМ Србија, које ће бити 20. маја у Музеју Кикинда.

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: "Дигнуто" 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)
КАКО би обезбедиле сигурност током Евровизије, у светлу повећаног ризика од терористичких акција, швајцарске власти су ангажовале више од 1.300 полицајаца, уз додатне снаге из швајцарске војске, као и из суседних земаља - Немачке и Француске.
12. 05. 2025. у 15:25 >> 16:10
Коментари (0)