ОБОРИЛЕ ДРЖАВНИ РЕКОРД СТАР 28 ГОДИНА: Успех пионирки "Смедерева" са ваздушном пушком

Јелена Илић

28. 04. 2025. у 13:36

Пионирке „Смедерева“ обориле државни рекорд у дисциплини серијска ваздушна пушка. Састав, у коме су биле Емилија Мартиновић, Богдана Величковић и Јана Богосављевић је сакупио 547 кругова и за круг надмашио рекорд који је иста екипа постигла на државном првенству 2024. године.

ОБОРИЛЕ ДРЖАВНИ РЕКОРД СТАР 28 ГОДИНА: Успех пионирки Смедерева са ваздушном пушком

Стрељачка дружина Смедерево

Смедеревке су до данас делиле државни рекорд са тимом „Чика Мате“ из 1997. године. Емилија Мартиновић је освојила дуплу круну, јер је тријумфовала и у појединачном такмичењу.

 Пионири „Смедерева“ нису успели да одбране прошлогодишњу титулу, морали су да се задовоље вицешампионском а нови вицешампион Србије у појединачној конкуренцији је Андрија Живковић.



 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ДОМАЋИ ЗАДАТАК НА ТЕМУ ТРЕНЕРСКИ ПОСАО: Керик ради сјајне ствари на клупи Јунјатеда који је све ближи пласману у Лиги шампиона!