ПРОТИВГРАДНИМ СТРЕЛЦИМА ШЕСТ МИЛИОНА: Локална самоуправа у Чачку издвојила више новца за овогодишњу заштиту усева
ЗА надокнаду противградним стрелцима, из локалног буџета ове године опредељено је шест милиона динара - један више него лане - па Владимир Гојгић, начелник Градске управе за локални економски равој, каже да ће одабрани Чачани за ангажовање током предстојеће сезоне добити око 100.000.
Фото В. Илић
Прошле године, та накнада износила је око 84.000 динара, а сада ће стрелци - по тренутно расположивим информацијама - и од РХМЗ, у периоду од 15. априла до 15. октобра, месечно добијати око 5.000 динара.
На територији Чачка у сталној приправности биће 50 људи, на 25 противградних станица, а под знаком питања је рад само једне од њих...
- Смањили смо средства за куповину ракете јер је лане већи број њих остао неутрошен. На почетку сезоне требало би да имамо 12-13 ракета по станици, а град ће за два милиона динара у овој години набавити између 35 и 40 противградних пројектила - објашњава Гојгић, напомињући да је и РХМЗ издвојио више новца него претходних година, па ће и он набавити одређени број ракета, што би укупно требало да буде довољно за одбрану чачанских усева и пољопривредних засада.
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
Коментари (0)