"ПАЈЧЕ" ЗА НАЈМЛАЂУ ПУБЛИКУ: Трупе из Ниша, Крушевца, Ужица, Зајечара, Краујевца и Пирота на фестивалу у Врању
ПРВИ фестивал позоришта за децу и младе "Пајче", биће одржан у театру "Бора Станковић", а у периоду од 25. до 30. априла пред публиком у граду под Пржаром гостоваће трупе из Ниша, Крушевца, Ужица, Зајечара, Крагујевца и Пирота.
фото:Ј.С
Директорка овдашњег позоришта, Кристина Јањић Стојановић, каже да Врање има многобројну младу публику, која неке представе гледа и по три-четири пута, па отуд и потреба да им се приушти прави театарски празник - оснивањем фестивала током којег ће, бар једном годишње, у два термина дневно, осим домаћих представа моћи да погледају и гостујуће комаде.
Првог дана, 25. априла, гостоваће Народно позориште "Зоран Радмиловић" из Зајечара, које ће извести представу "Мала Сирена", по тексту и у режији Жељка Хубача.
Сутрадан је на програму "Лето када сам научила да летим", Народног позоришта из Ужица, које је по тексту Јасминке Петровић и у драматизацији Браниславе Илић режирао Горан Головко.
Представу "Ружно паче", 27. априла, у Врању ће одиграти ансамбл Крушевачког позоришта, а текст је по Андерсоновој бајци адаптирала и написала Наташа Илић, док је режија поверена Зорану Лозанчићу.
За 28. април најављена је "Мала љубавна бајка" Позоришта лутака из Ниша, по тексту Милоша Милошевића Шике који је адаптирао и режирао Игор Дамњановић.
Претпоследњег дана Фестивала, Позориште за децу из Крагујевца извешће комад "Бамби", који је по мотивима истоимене бајке Феликса Салтена режирао Јакуб Максимов.
За крај је најављена представа "Медуза суза", Народног позоришта у Пироту. Текст Јелене Палигорић Синкевић режирао је Марко Торлаковић.
Препоручујемо
НАЈБОЉИ СПОРТИСТИ ВАЗДУХОПЛОВЦИ: „Златни орао“ поново Кристини Чипчић и Ивану Павлову
20. 03. 2026. у 19:24
ОПРЕЗ, ФАРБАЈУ ПЕШАЧКЕ ПРЕЛАЗЕ: У Вршцу почела обнова саобраћајне сигнализације
20. 03. 2026. у 16:35
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)