“СУСРЕТИ KУДОВА”: Манифестација настављена у Кочином Селу и Мајуру
У наставку манифестације “Сусрети кудова” у Дому културе у Kочином Селу састала су се друштва “Kоча Анђелковић” из овог села и “Ђердан” из Доњег Рачника, а у Дому културе у Мајуру тамошњи КУД “Романски вез” и “Света Милановић Поте” из Багрдана.
Фото:З.Глигоријевић
Ненад Милановић, председник KУД-а “Kоча Анђелковић” из Kочиног Села, оценио је да је ова манифестација одлична, јер деца треба да знају шта је опанак, а шта је шајкача.
-Наше друштво познато је по бројности. Имамо 40 детета, омладинце и ветеране. Наступали смо на разним манифестацијама, углавном дечијим. На нашем репертоару су игре из централне Србије, Црнића, Левча, Белице и нашег краја – додао је Милановић.
Драган Младеновић, председник KУД-а “Ђердан” из Доњег Рачника, рекао је да њихово друштво постоји пола века, да имају фолклорну, инструменталну и рецитаторску секцију. Њихова група певача била је прва на општинском такмичењу.
Мајурци су недавно оформили нови KУД “Романски вез”, те је он најлађи на територији града Јагодине. Окупља стотинка чланова, највише деце од првог до четвртог разреда.
-Kултурно-уметничко друштво “Света Милановић-Поте” из Багрдана је најстарије друштво у Јагодини и најбројније. Континуирано радимо са врло активним ансамблом који броји око 80 чланова и учествујем на свим манифестацијама како у Јагодини, тако и на републичким смотрама широм Србије. Овакве манифестације су врло битне, јер се на тај начин кудови, првенствено, друже, али и одржавамо српску традицију – рекао је Дејан Димитријевић, уметнички руководилац KУД-а "Света Милановић-Поте" из Багрдана.
Препоручујемо
КАДРОВСКА ВРТЕШКА У КИКИНДИ: Седницу Скупштине обележиле оставке и нова именовања
20. 03. 2026. у 16:25
У СМЕДЕРЕВУ ОДРЖАН СИМПОЗИЈУМ ЛЕКАРА: Сребрњак града доктору Јовану Хаџи Ђокићу
20. 03. 2026. у 14:52
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)