НОВИ САД КОНСТАНТНО ПОВЕЋАВА ЗЕЛЕНЕ ПОВРШИНЕ: Протеклих 12 година на подручју града посађено више од 67.000 стабала
ГРАД Нови Сад континуирано ради на унапређењу зелене инфраструктуре, квалитета животне средине и квалитета живота грађана, изјавила је данас чланица Градског већа Вања Петковић на стручном скупу одржаном у оквиру међународног пројекта „Заштита урбаног дрвећа од болести и штеточина Европе кроз унапређену биобезбедност: Чувар урбаних средина".
Град Нови Сад
У претходном периоду предузете су значајне активности на повећању зелених површина у Новом Саду, па је тако од 2012. године посађено више од 67.000 стабала новог дрвећа, истакла је она обраћајући се учесницима радионице на којој је учествовало 60 стручњака из 12 европских земаља и 38 из Србије.
- Панирано је да до 2027. године на подручју Новог Сада буде посађено 6.000 хиљада нових садница а за продужавање животног века дрвећа набављен је специјални ињектор који служи за убацивање лекова и хранљивих материја.
Вања Петковић је додала да Град Нови Сад први у региону увео фолијарну прихрану одраслог дрвећа, украсног шибља и жбуња, као и третмане заштитним препаратима против болести и штеточина.
Она је најавила подизање „Централ парка" код старе Ранжирне станице, подсетила да је у току уређење парка код „Спенса“ и Универзитетског парка и да је у плану реконструкција Футошког парка. У свим тим активностима Град се консултује са струком, пре свега са академском заједницом.
Препоручујемо
НАЈБОЉИ СПОРТИСТИ ВАЗДУХОПЛОВЦИ: „Златни орао“ поново Кристини Чипчић и Ивану Павлову
20. 03. 2026. у 19:24
ОПРЕЗ, ФАРБАЈУ ПЕШАЧКЕ ПРЕЛАЗЕ: У Вршцу почела обнова саобраћајне сигнализације
20. 03. 2026. у 16:35
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)