БЕСПЛАТАН КУРС НЕМАЧКОГ: Едукативни програм у НБ „Стефан Првовенчани“ у Краљеву
Првим предавањем у Народној библиотеци „Стефан Првовенчани“ у Краљеву започео је тромесечни бесплатни курс немачког језика у склопу едукативних, језичких програма ове установе.
В.Андријашевић
На овај курс, категорије А1, који води Валентина Илић, професор немачког језика и књижевности, пријавило се укупно петнаесторо ползника, различитог узраста, а предавања се одржавају једном недељно у форми двочаса до 31. маја.
Први сусрет протекао је у упознавању и размени материјала за учење, а нарено предавање заказно је за предстојећу суботу.
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
Коментари (0)