"ЗОРУ" СУНЦЕ ОГРЕЈАЛО: Традиционални годишњи концерт КУД из Српског Итебеја

Богољуб Грујић

17. 02. 2025. у 10:10

Културно-уметничко друштво Зора, из места Српски Итебеј, у општини Житиште,  у препуној сали Дома културе одржало је традиционални годишњи концерт, уз учешће свих чланова, од најмлађих до ветерана.

ЗОРУ СУНЦЕ ОГРЕЈАЛО: Традиционални годишњи концерт КУД из Српског Итебеја

A, Amižić

- Уз сјајне емоције, понеку сузу и богат колорит прелепих народних ношњи, бублика је уживала у новим кореографијама, али и оним већ добро оознатим и срцу драгим наступима - нагласио је Бранислав Зарин председник Зоре, уз напомену да се на 
сцени представило шест узрасних фолклорних категорија, а свака од њих одушевила је присутне енергијом, прецизношћу и љубављу према фолклору. 
   - Овај концерт још једном је потврдио да Зора, успешно негује традицију и преноси је на млађе генерације, уз велику подршку публике која је аплаузима наградила јложени труд и посвећеност свих чланова, од најмлађих, до најстаријих - додао ке Зарин и сам уплетен у весело и шарено коло, које само Зора из Српског Итебеја, уме да развије.
 
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ! Руси прете Кијеву моћним оружјем: Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар

"НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ!" Руси прете Кијеву моћним оружјем: "Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар"

РУСКИ председник Владимир Путин упозорио је Кијев да ће, ако украјински дронови покушају да покваре војну параду на Црвеном тргу у Москви, у знак одмазде уследити масовни ракетни удар на центар Кијева.

06. 05. 2026. у 11:53

Коментари (0)

Четврт века сигурности: Како инвестиционо злато постаје кључ финансијске стабилности у Србији