ДВА ПУТА УЛАЗИЛИ У ВОДУ: На Градском језеру у Вршцу пливало бише од 260 људи (ФОТО)
НА Градском језеру у Вршцу по 13. пут је одржано пливање за часни крст, на ком је, ако се гледа процентуално у односу на број становника, учествовало највише верника у Србији – преко 260.
Фото: Ј.Ј.Баљак
У неформалном делу програма, који је на Градском језеру одржан у 6 ујутру, у хладну воду су, уз благослов вршачког свештенства, ушле читаве породице, па и деца од три и четири године.
У званичном делу, који је са обале посматрало преко хиљаду Вршчана, учествовало је 49 најхрабријих мушкараца, а први је до крста допливао млади спортиста Огњен Вртунић.
Претходно је у Саборној цркви служена света литургија, којој су присуствовали сви пливачи. Одатле је литија, по први пут предвођена коњаницима обученим у народну ношњу, пешака ишла до два километра удаљеног језера.
Свим учесницима званичног програма додељене су медаље, иконе и дипломе.
Препоручујемо
ЗАВОД ЗА ЈАВНО ЗДРАВЉЕ ВРАЊЕ: Алергије учесталије од респираторних инфекција
09. 03. 2026. у 16:45
У СЛАВУ ФУДБАЛСКОГ СТРУЧЊАКА: Одржан Меморијални турнир „Миша Поповић“
09. 03. 2026. у 16:10
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)