КИНЕЗ ПОНОВО ПОБЕДИО: У Параћину данас одигран брзопотезни шаховски турнир
У ОКВИРУ Зимског шаховског фестивала „Параћин 2025“ данас је одржана друга пратећа манифестација Отворени брзопотезни турнир "Меморијал Александар Аца Стојановић 2025", на коме је победио млади кинески шахиста Хаоцхен Јианг.

Фото: Фејсбук/Саша Јевтић
Ово је њему трећи тријумф у Параћину након победе на прошлогодишњем ОПЕН А турниру зимског фестивала и овогодишњег рапид турнира, који је одржан 12. јануара. И на данашњем брзопотезном такмичењу показао је да је одлични играч освојивши прво место са 9 поена из 11 партија.
Меморијал „Александар Аца Стојановић“ у оквиру параћинског зимског фестивала се организује у знак сећања на Стојановића који је био велики шаховски таленат, али се посветио науци где је постигао изванредне резултате. Нажалост, прерано је преминуо.
Како је објавио директор „Зимског фестивала“ Саша Јевтић, на данашњем турниру учествовало је 86 шахиста из 17 држава, а међу њима и 16 играча са међународним шаховским титулама.
Додељено је осам редовних и три специјалне награде, а интернационални мајстор Младен Миленковић, дугогодишњи Ацин пријатељ, традиционално је донирао симболичну награду за најлепшу партију завршнице турнира по његовом мишљењу. Определио се за пертију 10. кола у коме су се надигравала два велемајстора, Дејан Пикула (СРБ) и Јацек Стопа (Пољска). Победу је однео српски велемајстор.
Чак седам играча поделило је од другог до осмог места. Ипак, додатни критеријуми су одлучили да други буде Урош Цветановић, а трећи Дејан Пикула.
Награде је уручила Тања Стојковић, председница ОШК "Параћин", а судијску екипу чинили су: Саша Јевтић, Тања Стојковић, Милица Јевтић, Александар Новаковић и Барбара Скухала.

РУСКИ АМБАСАДОР: Ако НАТО то уради, избиће рат
АКО НАТО обори руски авион, то ће значити војни сукоб, изјавио је амбасадор Русије у Паризу Алексеј Мешков.
25. 09. 2025. у 16:04

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране
РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.
25. 09. 2025. у 16:56

МОГУЋА И ЗАТВОРСКА КАЗНА: Које санкције прете Лазићу - адвокат објаснио шта чека певача после саобраћајке
АДВОКАТ Бошко Журић детаљно је објаснио какве казне следују за оно што је урадио певач Дарко Лазић.
26. 09. 2025. у 12:39
Коментари (0)