УЧЕЊЕ ЗА - ПОСЛОДАВЦА: Партнери из Немачке посетили Техничку школу и општину у Власотинцу

Игор Митић
Игор Митић

23. 12. 2024. у 14:00

ДИРЕКТОР Техничке школе, Миливоје Ђорђевић, са представницима две компаније из Немачке потписао је Меморандум о сарадњи, односно образовање кадрова за прецизну механику при изради медицинских инструмената.

УЧЕЊЕ ЗА - ПОСЛОДАВЦА: Партнери из Немачке посетили Техничку школу и општину у Власотинцу

фото: ОУ Власотинце

Због чињенице да се погони поменутих партнера тренутно налазе у Кини и Индији, што повећава трошкове транспорта и захтева двоструки поступак сертификације, Власотинчани планирају да се у њиховом тренинг-центру формира и радионица у којој би ученици са смерова оператер машинске обраде и техничар за комјутерско управљање ЦНЦ машина савладавали производни процес, са крајњим циљем да овај део Србије добије фабрику за израду поменуте опреме за здравство.

- Желимо да наши погони буду ближе, на ту потребу указала нам је и пандемија, а током посете Техничкој школи уверили смо се да овда имају много тога што недостаје чак и немачким образовним установама - поручили су представници иностраних компанија после састанка са Братиславом Петровићем и Владимиром Коцићем, председником Општине и његовим замеником.

*До 10.000, без депозита!
Бонус који испуњава 3 жеље - заврти точак среће, узми до 300% бонуса и играј до 5 дана бесплатно!*

фото: ОУ Власотинце

Власотиначка Техничка школа први контакт са Немцима успоставила је у септембру прошле године, а сада је и локална самоуправа изразила спремност да подржи школовање кадрова за потребе познатих инвеститора. У међувремену, потенцијални партнери већ су започели неопходне процедуре у Министарству здравља Србије.

*До 10.000, без депозита!
Бонус који испуњава 3 жеље - заврти точак среће, узми до 300% бонуса и играј до 5 дана бесплатно!*

ПОДРШКА ОПШТИНЕ

Локална самоуправа је изразила спремност да подржи и пружи помоћ при будућем отварању погона, док су немачки инвестори истакли да су пред Министарством здравља већ започели неопходну процедуру и изразили наду да ће њихова визија постати реалност у наредне две до три године.

Власотиначка Техничка школа је први контакт са Немцима успоставила септембра прошле године и тада је одржан иницијални састанак на тему школовања кадрова за потребе познатих инвеститора.

 


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

Коментари (0)

ЈЕЗИВА ТУЧА НА СТОТИНЕ НАВИЈАЧА У СРБИЈИ: Делије и гробари се тукли крвнички (ВИДЕО)