КОНКУРС ЗА НОВУ ИЗЛАГАЧКУ СЕЗОНУ: Позив за уметнике из лесковачког Народног музеја
Народни музеј у Лесковцу расписао је конкурс за изложбе којима ће се у његовој галерији, наредне године, љубитељима уметности представити изабрани аутори.

Фото: И. Митић
На конкурс се могу пријавити сви заинтересовани ствараоци, ликовни и визуелни уметници, млади уметници, као и уметници који су се потврдили својом уметничком биографијом и стекли релевантне уметничке референце.
Конкурс је отворен и за ауторске пројекте из области ликовне, примењене и уметности проширених медија. Потребно је доставити опис пројекта, концепцију изложбе са техничким описом, фотографије радова који се предлажу, евентуални предлог додатних програма током трајања изложбе, као и техничку спецификацију.
Народни музеј у Лесковцу ће изабраним излагачима обезбедити штампање типског каталога, плаката и позивница за изложбу као и смештај и путне трошкове аутора. Конкурс је отворен до 25. јануара, а његови резултати биће објављени 15. фебруара наредне године.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)