МЛАДИ ПРОГРАМИРАЛИ СВОЈУ ШАНСУ: Постају тихи хероји у борби против вршњачког насиља
Младим људима из Врања, полазницима пројекта ,,Програмирајмо своју шансу", данас су уручени сертификати о успешно завршеној обуци, која води ка превенцији врло важног проблема вршњачког насиља.

Фото: Град Врање
Овај пројекат био је усмерен на едукацију младих у области програмирања, која постаје једна од водећих у модерном друштву.
О пројекту ,,Програмирајмо своју шансу", говорио је Лука Трајковић, координатор Канцеларије за младе, који је истакао да 2020. године се спроводе различити видови обука када је реч о програмирању
- Овај пројекат подржан је од стране Министарства туризма и омладине Републике Србије и Града. Из овог пројекта ће настати једна веома занимљива апликација ,,Тихи херој", која ће служити за анонимну пријаву вршњачког насиља – каже Трајковић.
У пројекту је учествовало 30 младих, који су за пет месеци прошли различите програмске језике. Од тога двадесеторо њих је било на основном нивоу, док је десеторо похађало напредни ниво. Такође, овај пројекат обухвата и сегмент који се односи на превенцију вршњачког насиља где је око 500 младих, кроз радионице имало прилику да се упозна са активностима које предузима Град Врање на пољу превенције вршњачког насиља.

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"
ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".
19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ПОЧИВАЈ У МИРУ": Цукић неутешан - опростио се од истакнутог музичара
ДОМАЋА музичка сцена остала је без Предрага Бате Јаковљевића, истакнутог бубњара и члана неколико значајних домаћих бендова.
20. 09. 2025. у 20:02
Коментари (0)