БЕЗБЕДНА ЖЕНА, ЈАКА ЗАЈЕДНИЦА: У Вршцу оснивају Центар за оснаживање жртава насиља

Јелена Баљак

30. 11. 2024. у 11:21

У ЈЕКУ кампање „16 дана активизма против насиља над женама“, чланица Градског већа за социјална питања Ливија Станојев најавила је да ће у Вршцу бити основан Центар за оснаживање жена жртава насиља.

БЕЗБЕДНА ЖЕНА, ЈАКА ЗАЈЕДНИЦА: У Вршцу оснивају Центар за оснаживање жртава насиља

Фото: Град Вршац

Реч је о пројекту „Безбедна жена, јака заједница“, који ће локална самоуправа реализовати у сарадњи са немачком организацијом ГИЗ и Специјалном болницом за психијатријске болести „Др Славољуб Бакаловић“ из Вршца.

Будући центар ће имати капацитет да 12 жена, између осталог, добије и подршку у виду обука за рад, како би лакше нашле посао и тако створиле услове за самосталан живот.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

РУС ПРИРЕДИО НЕВИЂЕН СКАНДАЛ: Колеге тенисери не могу да верују да се овако понашао! (ВИДЕО)