СОМБОР НАСТАВЉА СА ПОДРШКОМ ПЧЕЛАРСТВУ: За шест година уложено више од сто хиљада евра
У Великој сали зграде „Жупаније“ додељена су 22 уговора о додели средстава за набавку нових пчелињих друштава и опреме у пчеларству пољопривредним произвођачима који се баве узгојем пчела и пчелињег меда, као пет уговора удружењима пчелара за набавку нових машина и опреме у сектору пчеларства на територији Града Сомбора.

фото: Град Сомбор
Током шест година, колико Град Сомбор пружа подршку пчеларима, уложено је више од 100 хиљада евра у развој пчеларства и а услови и опрема с којом раде много су квалитетнији и бољи.
-Шест година је брзо прошло од када смо први пут доделили средства за унапређење пчеларства као једне респектабилне и вишеструко корисне активности, и за тих првих шест година смо у сектор пчеларења унели директна средства у износу нешто више од 100.000 евра, како би промовисали значај пчелињих производа за здравље и живот човека и помогли развој пчеларства на нашем простору. Сви ви који гаје пчеле и производе мед, али и друге пчелиње производе су еколошки пионири и највреднији промотери опстанка наше планете земље и очувања здравља људи. Управо свесни тих чињеница, као град држимо до еколошких норми и очувања природног склада и равнотеже између природе и здравља наших суграђана, али и економског развитка нашег подручја - поручио је градоначелник Антонио Ратковић. - Један од видова подршке за пчеларе је и овај конкурс који се реализује кроз Програм подршке за спровођење пољопривредне производне политике и политике руралног развоја за Град Сомбор. Наставићемо са подршком и у наредном периоду како би наши пчелари били успешнији, а производи пласирани на што шире тржиште и тиме додатно поспешили заједничку политику развоја пчеларства.
Право учешћа на Конкурсу имала су лица која се баве узгојем пчела, која су уписана у Регистар пољопривредних газдинстава и налазе се у активном статусу, а за ту намену, из буџета Града је издвојено три милиона динара, од чега су пољопривредни произвођачи добили 1,6 милиона динара, а удружења пчелара 1,4 милиона динара.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО КРАЈ: Коме је припао дворац у Бечу? Развели се Тони и Драгана
ПЕВАЧИЦА Драгана Мирковић и бизнисмен Тони Бијелић званично су се развели након 25 година брак.
30. 04. 2025. у 12:32
Коментари (0)