ПОЗИВ АМАТЕРИМА: Пријаве за фестивал „Миливојев штап и шешир“
ЦЕНТАР за културу у Пожаревцу позвао је градска аматерска позоришта широм Србије да се пријаве за фестивал “Миливоје штап и шешир” који ће, по 21. пут, одржати крајем фебруара наредне године.
Д. Новковић
Пријава треба да садржи име позоришта, представе и редитеља, као и број телефона особе за контакт. Током фестивала, победници вечери, као награду, добијаће реплику Миливојевог штапа, коју ће укупни победник комплетирати репликом његовог шешира.
Позоришни фестивал одржава се у част чувеног пожаревачког глумца Миливоја Живановића (1900-1976), дугогодишњег члана Југословенског драмског позоришта.
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
СРПКИЊА КОЈА ЈЕ ОЧАРАЛА МУСОЛИНИЈА Одбила италијанско држављанство: "На дну моје душе - Српство"
ТОКОМ изложбе у Риму 1935. године, где је Милена Павловић излагала са италијанским уметницима, Мусолини је препознао њено презиме и застао да је упозна.
05. 11. 2025. у 08:43
Коментари (0)