НАРОД СЕ РАЗМИЛЕО НА СВЕ СТРАНЕ: Крцат вашар у Параћину на Светог Тому (ФОТО)
ВАШАР на верски празник Светог Тому последњи је годишњи вашар у Параћину и судећи према народу који се размилео на све стране, никада није био већи.
Фото: З. Рашић
Сунчани дан измамио је купце и продавце на улице, па иако овај јесењи вашар никада није важио за превише посећене, данас се није поштовала она народна: „Свети Тома, седи дома“.
Вашар је "кренуо" намештајем изнетим на коловоз Улице мајора Гавриловића и настављао се рингишпилом за малишане, а даље су се ређале тезге на којима се продавало буквално све – од играчака и кућних љубимаца, преко гардеробе и доњег веша, до завеса и садница сваке врсте.
На појединим местима на коловозу Видовданске улице, затворене за саобраћај, било је и „уских грла“, па су се колоне посматрача и купаца које су се кретале супротним смеровима једва мимоилазиле.
Фото: З. Рашић
Судећи према броју закупљених тезги, а обележених места било је око 500, ипак је више продаваца из других општина него из Параћина.
Најдуже предвиђено време „за вашарење“ је 22 сата, након чега на сцену ступају комуналци, па следи чишћење обе улице.
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)