ТРЕЋИ У ПРИПРЕМИ ЋЕВАПА: Успех Параћинаца куварског смера ЕТШ
ПОЧЕТАК школске године обележила је и лепа вест из параћинске Економско-трговинске школе (ЕТШ) која на једном од смерова школује будуће куваре.
Фото: Фејсбук/ЕТШ Параћин
После скоро две деценије ученици овог смера поново су се нашли на списку освајача награда у оквиру једне од пратећих манифестација недавно одржане „Лесковачке роштиљијаде“.
Такмичење ученика средњих угоститељских школа је било међународног карактера и одржано је 31. пут заредом, а будући мајстори роштиља надметали су се у припреми ћевапа, пљескавица и иновацијама.
У конкуренцији талентоване деце завршних разреда угоститељских школа из Лесковца, Вучја. Београда, Чајетине, Пријепоља, Врања и Скопља, Параћинци су освојили треће место у припреми ћевапа.
Параћински роштиљ-тим су чинили Богдана Стојменовић, Милан Милојковић и Огњен Бркић, а њихови ментори су били професори Ана Поповић и Владан Арсовски.
Препоручујемо
Јак земљотрес погодио Србију: "Први пут сам осетила земљотрес и не дај Боже више никад"
05. 05. 2026. у 07:30
У походе нарцисима: Заказана јубиларна манифестација на Столовима повише Краљева (ФОТО)
04. 05. 2026. у 06:45
Упозорење Војске Србије: Војне вежбе од 4. до 10. маја у ширем реону Великог Градишта
03. 05. 2026. у 20:28
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)