ПОМОЋ ЗА СВЕ УЧЕНИКЕ ОСНОВНИХ ШКОЛА: Лесковац суфинансира набавку уџбеника

Игор Митић
Игор Митић

02. 09. 2024. у 06:45

ЛЕСКОВАЦ је у свом буџету и ове године обезбедио средства којима ће суфинансирати набавку уџбеника за ученике свих разреда основних школа на својој територији.

ПОМОЋ ЗА СВЕ УЧЕНИКЕ ОСНОВНИХ ШКОЛА: Лесковац суфинансира набавку уџбеника

Фото: И.М.

Родитељима ученика првог разреда биће уплаћено по седам хиљада динара, док ће овај износ за сваки следећи разред бити већи за по хиљаду динара, па ће тако родитељи осмака из градског буџета добити по 14.000 динара.

Ова пракса започета је прошле године, а документација за остваривање тог права, очитана лична карта родитеља или старатеља и копија платне картице или извода из банке, предаваће се школама по почетку школске године.

За ове намене у градском буџету планиран је износ од 85 милиона динара, док ће бити настављена и вишегодишња пракса да се првацима, поводом поласка у школу, поклањају ранчеви за чију набавку је додатно издвојен износ од четири милиона динара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута