ЉУБИЧЕВСКЕ КОЊИЧКЕ ИГРЕ: Трке на хиподрому 31. августа и 1. септембра

Душанка Новковић

08. 08. 2024. у 10:24

ПОЖАРЕВАЦ – У Пожаревцу су почеле припреме за „Љубичевске коњичке игре“ које се одржавају од 30. августа до 1. септембра, шездесет први пут по реду, уз наградни фонд од 8,45 милиона динара.

ЉУБИЧЕВСКЕ КОЊИЧКЕ ИГРЕ: Трке на хиподрому 31. августа и 1. септембра

Д. Новковић

Овај износ највећи је не само у Србији, већ и у региону, па се очекује велики број страних такмичара. За 30. август заказан је свечани дефиле градским улицама, а 31. августа и 1. септембра одржавају се коњичке трке на хиподрому. Од касачких трка на програму су: “Млава”, “Дунав”, “Ресава”, “Стиг” и “Кнез Михаило” а од галопских: “Миливоје Живановић”, Меморијал “Благоја Урошевића” “Костолац”, “Куп Љубичева” и “Браничево”. Најатрактивнији програм на хиподрому биће “љубичевски вишебој”, у којем се учесници надмећу у дисциплинама сеча сабљом, курирско јахање и гађање копљем, стрелом и топузом.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.

30. 09. 2025. у 20:58

Коментари (0)

КРАЈ ОГРАНИЧЕЊА – Хуаwеи Пура 80 нуди и моћне камере и све апликације на дохват руке