ОБНОВЉЕНИ СВИ ПУТЕВИ КОЈИ ВОДЕ У ЛЕСКОВАЦ: Улагање државе и локалне самоуправе вредно више од милијарду и по динара

Игор Митић
Игор Митић

05. 08. 2024. у 14:11

Радовима на реконструкцији Улице Раде Жунић, као делу државног пута на правцу Лесковац - Бојник, град на Ветерници завршава вишегодишња улагања у обнову саобраћајница које га повезују са свим околним местима односно локалним самоуправама.

ОБНОВЉЕНИ СВИ ПУТЕВИ КОЈИ ВОДЕ У ЛЕСКОВАЦ: Улагање државе и локалне самоуправе вредно више од милијарду и по динара

фото: ГУ Лесковац

Да био овај циљ био остварен из државног и буџета локалне самоуправе инвестирано је више од 1,5 милијарди динара, а радови у Улици Раде Жунић, започети крајем прошле године, коштају 183 милиона.

- Реконструише се 1,6 километара пута. Профил саобраћајнице износи 15 метара, са седам метара коловоза, разделним појасом, бициклистичким и пешачким стазама. Уграђен је хабајући слој асфалта на деоници од око 700 метара, а радови се настављају тако да неће долазити до прекида саобраћаја – нагласила је Љиљана Михајловић, извршни директор Сектора за изградњу лесковачког ЈП „Урбанизам и изградња“.

фото: ГУ Лесковац

Градоначелник Горан Цветановић подсећа да је Лесковац реконструисао и Првомајску улицу, која се наставља на овај путни правац, док је у Улици Раде Жунић, у фази припреме њене реконструкције, промењена комплетна водоводна мрежа и улична расвета.

- Успешно смо окончали пројекте обнове путева из правца Власотинца, Лебана и Богојевца. У те радове је уложено 282, 176,6 односно 56,5 милиона динара. Модерном саобраћајницом повезали смо Лесковац са Вучјем и Брестовцем, у шта је уложено око 520, док је инвестицијом 320 милиона динара проширен Булевар Николе Пашића, као део обилазнице око града – истакао је Горан Цветановић, градоначелник Лесковца.

Он је нагласио да се ради о капиталним пројектима, који су реализовани уз значајну подршку државе и добром сарадњом са ЈП „Путеви Србије“. Таква сарадња очекује се и око планиране изградње кружних токова на раскрсници „Три шешира“, као и на улазу у насеље Анчики, уместо надвожњака који годинама важи за „црну тачку“ у саобраћају.

Лесковац из сопственог буџета, упоредо са капиталним инвестицијама, континуирано улаже и у изградњу и обнову локалних путева. Тако су недавно завршени радови на изградњи пута у грделичком селу Ораовица. Изграђен је скоро километар саобраћајнице чија је вредност нешто већа од седам милиона динара.

РЕДОВНО ОДРЖАВАЊЕ ПУТЕВА

Ове године за редовно одржавање улица, општинских и појединих некатегорисаних путева издвојио 60 милиона динара. У оквиру овог програма завршени су радови на санирању коловоза моста у Залужњу, док су раније почеле активности на крпљењу ударних рупа, као и пресвлачење појединих мањих деоница на територији града. Пресвучене су деонице на путу ка Пашиној чесми, кроз Губеревац и Разгојну и на саобраћајници која повезује Доњу и Горњу Лакошницу, док су надлежни најавили обнову деоница на путу Злокућане – Јашуња, у Брестовцу, на путевима за Смрдан и Жабљане и улаза у насеље Величковци.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута