Председница општине Апатин биће Дубравка Кораћ, која је ту функцију обављала и претходне четири године, а њен заменик биће као и до сада Радован Ђукић - одлучено је на конститутивној седници Скупштине општине.
Фестивал „ Витезови и легенде“ у Смедеревској тврђави почео је данас, 1. маја и трајаће до 3.маја. Тврђава ће у овим данима бити место витешких борби, радионица старих заната, турнира у мачевању, стреличарству и представа у духу средњевег века.
На познатим излетиштима у околини Краљева и ове године на традиционалном првомајском уранку, окупио се велики број излетника из свих крајева Србије како би уживали у чистом ваздуху, нетакнутој природи, ићу, пићу и дружењу.
У складу са дугогодишњом празничном традицијом којa траје готово седам деценија, краљевачки Ватрогасни оркестар „27. септембар“ је и овог 1. маја у раним јутарњим сатима прошетао улицама Краљева свирајући својим уснулим суграђанима првомајску „будилицу“.
Коментари (0)