СВАКИ ДЕСЕТИ ЂАК БИО НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ: У Гимназији "Светозар Марковић" у Суботици одржано "Вече шампиона"
До највишег ранга, репубичког такмичења, ове школске године стигло је 92 ученика Гимназије "Светозар Марковић" у Суботици, такмичећи се у 17 области, а њих 65 освојило је нека од прва три места. У њихову част и ове године организовано је „Вече шампиона“ јер су својим успесима широм Србије пронели име школе и свог града.

фото: суботица цом
Суботичку Гимназију похађа скоро 900 добрих и вредних ђака, а протекле школске године сваки други ученик учествовао је на неком од такмичења.
-Изузимајући ликовне, литерарне и визуелне конкурсе, као и Пројектну недељу, ове школске године на општинским, окружним, регионалним и државним такмичењима учествовало је 380 ђака, а ту је 90 ученика који су били на међународним такмичењима које не прописује Министарство порсвете а где су, такође постигнути завидни резултати – поносно ће Душан Павловић, директор суботичке Гимназије. – Ове бројке показују свестраност наших ученика. Њихови резултати и понос који сви због њих осећамо не би били могући без учитеља, наставника, професора и спортсих радника који су има преносили знање али и непролазне људске врлине. Њихови резултати су понос Суботице. Ово нам говори и да је образовање у Србији коректно и да ко жели и хоће има могућност да напредује.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)