ЗА ЛЕПШЕ СМЕДЕРЕВО: Реконструисана Парњача пуштена у рад, најављена поправка свих градских фонтана (ФОТО)
У Смедереву је свечано пуштена у рад фонтана у насељу Парњача код Зелене пијаце која деценијама није била у функцији.

Фото: Н. Живановић
Градоначелница Смедерева Јасмина Војиновић најавила је реконструкцију свих фонтана у граду.
- Поред бројних пројеката на којима радимо, желимо да вратимо грађанима све фонтане коју су красиле град, а које су годинама, нашом непажњом и немаром, запостављене и запуштене. Ова фонатана изграђена је 1964. године, и радила је до седамдесетих година. Реконструсана је 2005. године, када је уништен стари мозаик, и радила је веома кратко - изјавила је градоначелница Смедерева.
Градоначелница је рекла да је уређена и фонтана на тргу, као и она испред зграде Градске управе, а да ће следећа бити реконструсана најважнија градска фонтана „ Фонтана купања“, односно „ Купачица“ како је грађани зову. Пројекат за њу биће завршен наредних дана.
Након ње, у плану је да се ради фонтана и парк у приградском насељу Царина.
Препоручујемо

У СМЕДЕРЕВО СТИЖЕ ПОКРЕТНИ МАМОГРАФ: Од 12. јуна у кругу болнице бесплатни скрининг
10. 06. 2024. у 10:13

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)