АСФАЛТИРАНО 30 КИЛОМЕТАРА ЗА ДЕВЕТ МЕСЕЦИ: Сви путеви оштећени током изградње ауто-пута код Чачка потпуно обновљени
СВИ локални путеви, који су оштећени приликом изградње ауто-пута "Милош Велики" на територији Чачка, за који дан ће бити потпуно обновљени.

Фото Гу Чачак
За протеклих девет месеци асфалтирано је око 30 километара саобраћајница у Ракови, Вранићима, Трбушанима, Пријевору, у току су радови у Горњој Горевници и Милићевцима, а у наредних десетак дана планирано је и да се заврше путни правци у Трбушанима, Паковраћу и у Риђагама.
- Када се градио ауто-пут „Милош Велики“ у уговору са нашим кинеским партнерима писало је да ће сви локални путеви, који током изградње буду уништени, бити враћени у пређашње стање. Имали смо интензивне преоворе са Кинезима, јер смо инсистирали на томе да се путеви не доводе у пређашње стање, већ изграде потпуно нови и у томе смо успели. Велику захвалност дугујемо грађанима који су стрпљиво чекали нови пут, али наравно и ресорном министарству на огромним средствима која је уложило – рекао је Милун Тодоровић, градоначелник Чачка.
Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић, који је у друштву Тодоровића обишао радове, исаткао је да је у изградњу 25 километара локалних путева уложено више од три милиона евра.
-Рачунајући путеве у 2023. години и до сада у 2024. години, урадили смо 43,7 километара локалних путева на територији Чачка, чија је вредност скоро 740 милиона динара, ако томе додамо мост између Мршинаца и Мрчајеваца, ми смо уложили око 13 милиона евра у Чачак – казао је Весић, додајући да је Чачак један од градова који је добио највише средстава од Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре.
Министар је додао да ће Чачак следеће године бити на Моравском коридору, да се гради брза саобраћајница од Крагујевца до Мрчајеваца, те да ће Чачак бити и на брзој саобраћајници између Рашке и Краљева...
- То значи да ће Чачак бити на две брзе саобраћајнице и два ауто-пута. Као министарство покренули смо пројектовање за реконструкцију пруге Краљево – Чачак, и то заиста говори о томе да ће Чачк добити савршене саобраћајне везе, Чачани сав путни инфраструктурни комфор и да привреда може само да јача – закључио је Весић.

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"
ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".
19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ДИРЉИВО: Објављена Халидова преписка са директором клинике (ФОТО)
ПЕВАЧ Халид Бешлић опоравља се након што је завршио у болници због здравствених проблема. Вест о његовој болести забринула је многе обожаваоце и естрадне личности, међу којима је Халид цењен и омиљен, а сада се огласио и заступник у НСРС и директор Универзитетског-клиничког центра РС Владо Ђајић.
19. 09. 2025. у 15:33
Коментари (0)