ГРАД ПЛАЋА ОДСТРЕЛ ЛИСИЦА И ШАКАЛА: У Вршцу повећан број штеточина, од ловаца се очекује помоћ
У АТАРУ око Вршца регистрован је повећан број шакала и лисица, који у потрази за храном све чешће улазе у насељена места и праве штету.
Фото: Град Вршац
Локална самоуправа је зато одржала састанак са ловцима, ловочуварима и управљачима четири ловишта на вршачкој територији, јер од њих очекује помоћ у решавању тог проблема.
Слободан Јованов, члан Градског већа за пољопривреду и заштиту животне средине, најавио је да ће локална самоуправа суфинансирати одстрел шакала и лисица у износу од 1.500 до 2.000 динара по дивљачи.
Сходно броју одстрељених штеточина, за тај износ ће им, заправо, бити умањена чланарина у матичном удружењу за наредну годину.
Фото: Принтскрин/Инстаграм/serbialive_beograd
-За ту сврху смо издвојили 600.000 динара, док ће ловачка удружења, од својих чланарина, издвојити 180.000 динара. То значи да смо обезбедили фонд за одстрел преко 500 лисица и шакала – рекао је Јованов.
Он је истакао и да ће Град наставити финансијски да помаже ловачка удружења када је реч о адаптацији ловачких домова и расхладних комора.
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
"ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ!" Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у "српском" граду
ПАПА Лав позвао је на "дубоко размишљање" о начину на који се мигранти третирају у Сједињеним Државама, рекавши да су многи људи "дубоко погођени" политиком масовних депортација.
06. 11. 2025. у 12:50
Коментари (0)