КАКО ДЕЦА ВИДЕ ЕКОЛОГИЈУ: У Дому војске отворена изложба радова вршачких предшколаца

Јелена Баљак

09. 05. 2024. у 12:53

У ГАЛЕРИЈИ Дома војске у Вршцу отворена је изложба „Будимо и еко и важан неко“, коју чине цртежи деце из Предшколске установе „Чаролија“ на тему екологије и заштите животне средине.

КАКО ДЕЦА ВИДЕ ЕКОЛОГИЈУ: У Дому војске отворена изложба радова вршачких предшколаца

Фото: Град Вршац

Ови радови су настали у оквиру програма „За чистије и зеленије школе у Војводини“, који организује Покрајински секретаријат за урбанизам и заштиту животне средине. Моћи ће да се виде сваког радног дана од 9 до 13 часова.

Изложбу је у присуству деце и њихових васпитачица отворио члан Градског већа за образовање Мирослав Лепир, који је том приликом истакао да ПУ „Чаролија“ трећу годину заредом учествује у овом програму.

-Циљ програма је подизање еколошке свести и јачање личне одговорности за бригу о животној средини. Зато у свим нашим вртићима сакупљамо и шаљемо на рециклажу папирни и пластични отпад и лименке. Такође, прикупљамо и пластичне чепове, које донирамо вршачком удружењу „Параквад ВШ“ – набројао је Лепир неке од еколошких активности.

Уз подршку локалне самоуправе и ЈКП „Други октобар“ у сваком вртићу деца су посадила и по 37 украсних дрвенастих стабала и око 40 цветница.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

РУС ПРИРЕДИО НЕВИЂЕН СКАНДАЛ: Колеге тенисери не могу да верују да се овако понашао! (ВИДЕО)