УЛАЖУ У ЗДРАВЉЕ И ТУРИЗАМ: Покрајинска влада обезбеђује 850 милиона за пречишћавање отпадних вода у Врднику
НАСЕЉЕ Врдник, које има статус бање и у којем се сваке године повећава број туристичких капацитета, ускоро ће решити дугогодишњи проблем канализационе мреже, јер досадашња више једноставно није могла да прими све прикључке.
Фото С Костић
Истовремено, Врдник ће, на улазу у место из правца Руме, добити и постројење за пречишћавање отпадних вода, а потписивању уговора за реализацији ове инвестиције - за коју ће Управа за капитална улагања Војводине издвојити 850 милиона динара - присуствовао је и председник Покрајинске владе Игор Мировић.
Током пригодне свечаности, први човек Ирига Тихомир Стојаковић истакао је да се ради о највећој инвестицији на територији ове локалне самоуправе, те обелоданио да би комплетан посао требало да буде завршен за две године.
Како је речено, изградња постројења повезана је са завршетком канализационе мреже и колектора у насељу Врдник, али и са комплетирањем остале инфраструктуре у поменутој бањи.
- Ова инвестиција у Врднику ће допринети заштити вода и очувању животне средине, те развоју привреде и унапређењу туристичке понуде овог краја - проценио је Мировић и додао да је бања Врдник трећа по броју посетилаца у Србији, те изразио уверење да ће се улагањима у комуналну и другу инфраструктуру допринети доласку још већег броја туриста.
Истовремено, подсетио је и на започете реализације других инвестиција у овом месту на територији Ирига, попут изградње саобраћајне и друге инфраструктуре у комплексу Врдничке куле и у самом центру, што - са пројектом изградње пречистача - представља улагање веће од 1,2 милијарде динара.
- Ириг има велики потенцијал у винском, верском, конгресном и бањском туризму, па верујем да ћемо наредних година сведочити о великој експанзији свих места која гравитирају ка овом крају, а томе ће свакако допринети и изградња Фрушкогорског коридора, чији је значај немерљив - закључио је Мировић.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ВЕЧЕРАС ДЕСЕТИ „СУВАЧА ДЕМО ФЕСТ“: Улица код старог млина пуна музике
11. 07. 2026. у 13:41
СВИ ИГРАЛИ СРПСКО КОЛО: Завршен 27. Међународни фестивал фолклора „Вршачки венац“ (ФОТО)
10. 07. 2026. у 19:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (0)