ЕКО АКЦИЈА У СИРЧИ: Краљевчани засукали рукаве овог викенда
Велика еколошка акција у поморавском селу Сирча надомак Краљева организована је овог викенда у склопу обележавања Светског дана цивилне заштите.

Г.Шљивић
У циљу смањења ризика од поплава, не само од изливања Западне Мораве, већ и од локалних бујичних водоткова, у чишћењу канала и критичне инфраструктуре осим мештана Сирче овом приликом рукаве су засукали и припадници Цивилне заштите у Краљеву, бројни волонтери и еко активисти из града на Ибру.

Г.Шљивић
- Ово је заправо еколошка и акција унапређења инфраструктуре јер је атар Сирче често био на удару бујичних поплава, ерозија земљишта и клизишта. На овај начин, надамо се да ћемо сви заједно успети да унапредимио стање критичне инфраструктуре и смањити последице евентуалних елементарних непогода – каже Здравко Максимовић, руководилац Одељења за послове цивилне заштите Градске управе у Краљеву.

Г.Шљивић
Према речима Слободана Ћуровића, предесника овдашње Месне заједнице, ово је била друга акција ове врсте у Сирчи а намера је да постане традиционална и да се одржава два пута годишње, почетком марта и средином октобра.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)