ГРАДСКО ВЕЋЕ СОМБОРА ОДЛУЧИЛО: Ђурђевдан постаје градска слава
НА 190. седници, чланови Градског већа Сомбора су утврдили Предлог одлуке о слави града Сомбора на основу иницијативе коју је упутила Српска читаоница „Лаза Костић“. Предлог Српске читаонице је да слава града Сомбора буде Свети великомученик Георгије – Ђурђевдан, која се слави 6. маја.

фото: Ј.Л.
Нацртом одлуке предвиђено је да домаћин славе буде градоначелник, а слава се празнује радно, уз црквене обреде: архијерејску литургију, резање славског колача и литију.
У оквиру обележавања славе Града Сомбора организоваће се научне, спортске и културно – уметничке манифестације.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО КРАЈ: Коме је припао дворац у Бечу? Развели се Тони и Драгана
ПЕВАЧИЦА Драгана Мирковић и бизнисмен Тони Бијелић званично су се развели након 25 година брак.
30. 04. 2025. у 12:32
Коментари (0)