ИЗЛОЖБА НОВОГОДИШЊИХ ЧЕСТИТКИ: Традиција која траје у параћинској библиотеци (ФОТО)
КАО и сваке године уочи новогогодишњих празника, у Галерији „У пролазу“ Библиотеке „Др Вићентије Ракић“ у Параћину отворено је још једно издање изложбе новогодишњих честитки.
Фото: З. Рашић
Деца су и овом приликом испољила велику креативност, тако да су бројни посетиоци, ученици и њихови родитељи уживали у правом шаренилу боја и новогодишњих мотива који ће зидове улаза у ову установу културе украшавати до половине јануара наредне године.
Параћински основци честитике поводом Нове године праве већ више од три деценије иако се генерације смењују, а покретач је био наставник ликовног васпитања Срећко Здравковић, сада у пензији. Честитике су годинама правили његови ученици из ОШ „Радоје Домановић“, а сада је изложба остала „у аманет“ ОШ „Бранко Крсмановић“ у Сикирици, односно Срећовој некадашњој ученици, а сада наставници у тој школи, Данијели Станковић.
И овом приликом ђаци су током прављења радова показали велику маштовитост, уз коришћење различитих материјала, а њихове честитке улепшаће предстојеће празнике свим корисницима Библиотеке.
По речима директорке ове установе културе, Биљане Дреноваковић, врата Библиотеке отворена су за све који имају таленте и желе да их јавно покажу, при чему првенство имају деца, а изложба честитики свакако ће разгалити срца и улепшати празнике свим Параћинцима који је виде.
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
СРПКИЊА КОЈА ЈЕ ОЧАРАЛА МУСОЛИНИЈА Одбила италијанско држављанство: "На дну моје душе - Српство"
ТОКОМ изложбе у Риму 1935. године, где је Милена Павловић излагала са италијанским уметницима, Мусолини је препознао њено презиме и застао да је упозна.
05. 11. 2025. у 08:43
Коментари (0)