ЗА ОБНОВУ И НОВУ МРЕЖУ 35 МИЛИОНА Улагања Општине Параћин у водоснабдевање
У РЕКОНСТРУКЦИЈУ и изградњу водоводне мреже у параћинској општина из локалне касе ове године уложено је око 35 милиона динара, а тренутно су у току радови на проширењу мреже кроз Рашевицу у дужини од 1.300 метара, које изводи ЈКП "Црница".

Фото: С. Балмазовић
Стварање услова за прикључење на водовод један је од приоритета мештана тог села, а у фази је пројектовање водоводне мреже за Трешњевицу и сва друга прекоморавска села. По истом уговору, већ су завршени исти радови у Мириловцу и Буљану, где ће бити настављени и наредне године како би се максимално искористило извориште "Топлик" за сва села око Поповца.
- У побољшање водоснабдевања у параћинској општини генерално је ове године уложено много - истичу у ЈКП "Црница". - Најважнија капитална инвестиција је замена дела главног вода од изворишта "Света Петка" ка резервоару на Карађорђевом брду у дужини од 2,3 километра. Обављено је и чишћење, те хидроизолација комора на резервоару, а план је да се водовод наредних година гради у свим селима која га немају.
Изградња остале инфраструктуре у Рашевици биће настављена са рехабилитацијом главног пута. Такође, овај део параћинске општине, са леве стране Велике Мораве, под Јухором, може да рачуна и на ширење гасоводне мреже по инвестиционом програму "Србијагаса".

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)